Wybieramy DJ-a na wesele – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy DJ-a na wesele – na co zwrócić uwagę?

Oprawa muzyczna wesela to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy będzie ono naprawdę udane. Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy zatrudnić zespół muzyczny, poprosić kogoś znajomego, aby zajmował się prowadzeniem wesela oraz był odpowiedzialny za program muzyczny, albo zdecydować się DJ-a. Ta ostatnia opcja jest coraz częściej doceniana i wybierana przez państwa młodych, ze względu na wiele atutów. Jakimi czynnikami kierować się przy wyborze osoby, która będzie zajmowała się prezentowaniem muzyki na naszym weselu?

Najważniejsze elementy

Jeden z czynników, oczywiście nie najważniejszy, to cena. Chociaż może ona zupełnie nie współgrać z jakością usługi, jednakże dla wielu jest sprawą ważną. Koszt wesela i tak jest ogromny, wobec czego młodzi starają się zredukować w sposób racjonalny i rozsądny pozostały wydatki. Nie należy jednak wpaść w pułapkę wyboru najtańszego profesjonalisty, jakim jest DJ na wesele. Oczywiście atrakcyjna cena nie musi oznaczać niskiego poziomu pracy, dlatego też czynnik pieniężny powinien być ostatnim, przez nas analizowanym. W pierwszej kolejności dobrze jest zwrócić uwagę na takie sprawy jak:

– Opinie klientów

Referencje na stronie internetowej DJ-a, czy też opinie osób z którymi rozmawiamy osobiście, są najlepszą rekomendacją. Oczywiście nie warto poprzestać jedynie na jednej czy dwóch. Najlepiej poprosić wybranego DJ-a o kontakt do przynajmniej kilku par, które korzystały z jego usług. Innym sposobem sprawdzenia referencji osoby zajmującej się oprawa muzyczną, jest poszukiwanie opinii w sieci. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać imię i nazwisko DJ-a, a na pewno zyskamy wiele informacji.

– Doświadczenie

DJ o dużym, wszechstronnym doświadczeniu w prowadzeniu imprez weselnych to dobry wybór, szczególnie jeżeli ma on również pozytywne opinie. Nie znaczy to jednak, że na wstępnie należy skreślać osoby początkujące w tym zakresie lub osoby o skromniejszym dorobku.

– Pierwsze wrażenie

Okazuje się, że pierwsze wrażenie, a ściślej mówiąc wstępna rozmowa i zetknięcie z DJ-em może sporo nam o nim powiedzieć. To wtedy możemy zdecydować, czy odpowiada nam jego sposób bycia, osobowość czy poczucie humoru. Cechy te zapewne przełożą się też na sposób prowadzenia wesela. Najlepiej postawić na profesjonalistę z którym najlepiej się porozumiemy i po prostu przypadnie nam do gustu jako człowiek.

– Ocena próbki umiejętności

DJ, którego bierze się pod uwagę powinien zaprezentować parze młodej kawałek swojej pracy, uwieczniony na wideo. To z pewnością pomoże w szybkim dokonaniu wyboru.

Share