Oryginalne zaproszenia ślubne – daj się zapamiętać!

Oryginalne zaproszenia ślubne – daj się zapamiętać!

 Wybór najlepszego zaproszenia ślubnego jest niezwykle trudny. Zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych możemy dostrzec ogromny wybór wzorów i kolorów zaproszeń. Oryginalne zaproszenia ślubne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Jakie wyróżniamy rodzaje zaproszeń? Czy warto zdecydować się na zakup ich klasycznych, czy też nowoczesnych wersji? Jakie zaproszenia są najchętniej wybierane przez młode pary?

Rodzaje zaproszeń ślubnych

Na rynku polskim można dostrzec wiele rodzai ciekawych zaproszeń dla gości. Osoby zainteresowane mogą zdecydować się na:

– Zaproszenia klasyczne, tradycyjne (biel, delikatne zdobienia, często kolory pastelowe)

– Drukowane na włoskim lub czerpanym papierze (niesamowicie elegancie, o nieco grubszej strukturze)

– Wycinane laserowo (para może wybrać dowolny kształt zaproszenia według własnych preferencji)

– Tryptyki (ich otwieranie przypomina otwieranie okiennic. Zazwyczaj mają trzy skrzydła, na których zawarte są różne informacje dotyczące przyjęcia)

– Oryginalne zaproszenia ślubne, czyli zaproszenia umieszczane w szyfonowym lub kartonowym woreczku/ pudełku (bardzo ciekawa propozycja. Zaproszenie ma postać zwiniętej kartki umieszczonej w eleganckim kartoniku, czy też woreczku)

– Zdjęcia z wykorzystaniem własnego zdjęcia (wiele par postanawia umieścić na zaproszeniu swoje zdjęcie. Jest to niesamowita pamiątka na lata, jednak częściej zaproszenie ze zdjęciem wybierane są na chrzest).

Jak widać, lista jest bardzo długa. Nic więc dziwnego, że pary pają ogromny problem z tym, na który rodzaj powinni postawić. Niestety moda przemija bardzo szybko i zaproszenia, które kiedyś były modne, niekonieczne wpisują się w ramy późniejszych lat. Warto więc zastanowić się nad bardziej klasyczną i prostą formą zaproszenia. Każdy wie, że oryginalne zaproszenia ślubne pozostaną wielu osobom na długo.

 Zaproszenia kaligrafowane- pamiątka na długie lata

Czy zaproszenia kaligrafowane to dobra propozycja dla młodych par? To zależy od indywidualnych preferencji nowożeńców. Warto pamiętać, że oryginalne zaproszenia ślubne mają właśnie taką formę. Czym tak właściwie są zaproszenia kaligrafowane? Niektórzy zgodzą się z opinią, że jest to wręcz dzieło sztuki. Klasyczne zaproszenia są banalne i nudne, a większość z nich po ceremonii zaślubin ląduje w koszu. Decydując się na zaproszenia kaligrafowane, możemy sprawić niezwykłą pamiątkę gościom weselnym. Dokument, który jest ręcznie wykaligrafowany stanowi niezwykłą wartość sentymentalną i z pewnością przypadnie do gustu największym estetom. Sztuka kaligrafii jest coraz częściej wykorzystywana w sztuce tworzenia zaproszeń. Wiele par w tym samym stylu wykonuje winietki i menu, które kładzione jest na stole.

Ciekawe dodatki do zaproszeń ślubnych

Wiele osób wie, że oryginalne zaproszenia ślubne mogą wywoływać wiele kontrowersji. Dodatki do zaproszeń ślubnych z pewnością wielu osobom utkwią w pamięci na długi czas. Czy jest to jednak przemyślany wydatek? Niekoniecznie. Wiele dodatków nie jest nawet zauważana. Obecnie coraz rzadziej stosuje się zdobienia w formie kokard, czy brokatu. Ludzie stawiają na prostotę i klasykę. Wiele par postanawia na zaproszeniu umieścić swoje zdjęcie i jest to świetna pamiątka dla bliskich. Czy jednak dalsza rodzina doceni starania młodej pary?

Zakup dodatków do zaproszeń wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto jednak spojrzeć na dodatki z nieco szerszej perspektywy. Młode pary decydują się na urządzenie przyjęcia weselnego w określonym klimacie. Zazwyczaj dominuje również jeden kolor. Warto więc zdecydować się na zaproszenia ślubne i winietki na stół w identycznym kolorze. Wystrój sali również może być utrzymany w klimacie stylu zaproszeń.

Wiele osób postanawia również dekorować butelki z alkoholem, co sprawia, że stoły wyglądają o wiele estetyczniej. Przy wejściu do sali umieszczona zostaje często tablica z układem rozmieszczenia na sali poszczególnych gości. Powinna być ona przejrzysta i czytelna dla gości. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień. Nie warto więc inwestować w drogie dodatki, jednak przy podejmowaniu decyzji o charakterze zaproszeń i miejsca ich zamówienia, warto zamówić winietki i dekoracje na stół w tym samym stylu.

Zaproszenia tradycyjne czy nowoczesne?

Tak naprawdę wybór zależy od pary młodej. Zaproszenia klasyczne charakteryzują się prostą formą i są ponadczasowe. Zaproszenia nowoczesne, jak na przykład umieszczenie informacji w pudełku dla wielu osób mogą być niezrozumiałe, a nawet śmieszne. Zaproszenia te są zazwyczaj również o wiele droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki. Bardzo popularne stają się ostatnio zaproszenia wykonywane ręcznie. Ich cena ze względu na długi czas i wkład pracy, są o wiele droższe, jednak cieszą oko niejednego gościa weselnego. Nowoczesne zaproszenia są bardziej popularne w przypadku 18- stek. Dla najbliższych osób pomysł zaproszenia z umieszczonym zdjęciem wydaje się świetnym rozwiązaniem, jednak dla dalszej rodziny warto zakupić zaproszenia w formie tradycyjnej.

Podsumowując, oryginalne zaproszenia ślubne stają się coraz bardziej popularne. Nie każdy rozumie jednak ich idee. Przed podjęciem decyzji warto odszukać kilka form zaproszeń i wybrać najodpowiedniejszy wzór. 

Share