Na co zwrócić uwagę, przy wyborze zaproszeń na ślub

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze zaproszeń na ślub

Wybierając zaproszenia na ślub, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii i odpowiedzieć sobie na parę pytań. Po pierwsze: ile chcemy wydać na zaproszenia? Po drugie: czy kupujemy standardowe zaproszenia, czy zlecamy wykonanie oryginalniejszych zaproszeń? Po trzecie: jaki mamy motyw przewodni wesela? Te trzy kwestie pomogą nam dostosować wygląd zaproszeń do naszych potrzeb. Gdy dokładnie wiemy, czego chcemy, wybór staje się już prosty.

Znaleźć odpowiedni sklep

Miejsc, w którym możemy kupić zaproszenia ślubne, jest bez liku! Z pomocą przychodzą hurtownie papiernicze, sklepy stacjonarne, czy e-sklepy. Zaproszenia ślubne możemy zamówić także na allegro. Pozostaje nam dokładne porównanie ofert cenowych i odpowiednio wcześnie zamówione zaproszenia. Bywa, że przy większym zamówieniu dostaniemy także stosowną zniżkę.

Wybrać osobę, której zlecimy wykonanie zaproszenia

Gdy pragniemy, by nasze zaproszenie było oryginalne i dalekie od sztampy, zainteresujmy się osobami, które wykonują takie twórcze formy na zamówienie. W Internecie znajdziemy sporo osób, które zawodowo zajmują się tworzeniem niebanalnych kartek okolicznościowych. Możemy zlecić takiemu twórcy wykonanie własnego pomysłu bądź skorzystać z tego, co sam nam zaproponuje. Pamiętajmy jednak, że wykonanie takich zaproszeń wymaga sporej ilości czasu. Nie możemy zatem oczekiwać, że dostaniemy je tak szybko, jak zaproszenia zamówione z allegro. Wybierając zaproszenia wykonane ręcznie na zamówienie, musimy zaplanować wszystko odpowiednio wcześnie. Musimy liczyć się także, z tym że będą one droższe. Za to z pewnością unikalne i piękne!

Dopasować zaproszenie do motywu przewodniego wesela

Zaproszenie powinno być spójne z motywem przewodnim naszego wesela, dlatego bardzo istotne jest ustalenie tematu imprezy, na długo przed wyborem naszych zaproszeń. Gdy motywem wesela są lata 50 XX wieku, dobrym pomysłem byłoby zlecenie zaproszenia nawiązującego graficznie do epoki. Nasze zaproszenie powinno nawiązywać do motywu przewodniego wesela poprzez grafikę, tekst, czy sposób wykonania. Ważne jest, by nie odstawało od założonego tematu, tylko idealnie się z nim komponowało.

Pamiętajmy, by wybór zaproszeń ślubnych zaplanować odpowiednio wcześniej. Tak byśmy mieli czas, na zastanowienie się nad naszymi potrzebami i planami w tym zakresie. Nie warto kupować czegoś, co nie do końca nam odpowiada, na ostatnią chwilę. Zadbajmy o to, by nasze zaproszenia ślubne były piękne i stylowe. Nie da się ukryć, że zaproszenie, to niejako wizytówka naszego przyszłego ślubu.

Share