• Home »
  • Porady »
  • Mgła, motyle, a może ogromne bańki mydlane… Wszystko o najbardziej nietypowych atrakcjach weselnych
Mgła, motyle, a może ogromne bańki mydlane… Wszystko o najbardziej nietypowych atrakcjach weselnych

Mgła, motyle, a może ogromne bańki mydlane… Wszystko o najbardziej nietypowych atrakcjach weselnych

W dobie dzisiejszych czasów zorganizowanie ciekawego przyjęcia weselnego staje się coraz większą sztuką. W związku z czym organizatorzy tego rodzaju przyjęć prześcigają się w wykorzystaniu do ich organizacji różnego rodzaju nietypowych atrakcji, a imprezy weselne coraz częściej odbywają się na świeżym powietrzu, z dala od miejskiego zgiełku. Istnieje kilka sprawdzonych, nietypowych pomysłów, dzięki czemu każde przyjęcie weselne stanie się naprawdę niezapomnianą pamiątką.

Bańki mydlane zamiast szampana?

Wydawałoby się, że taki pomysł, jak bańki mydlane na weselu jest dosyć błahy i banalny… a jednak, jeśli nadamy mu ciekawą oprawę z pewnością pozytywnie zaskoczy większość gości. Wykorzystanie baniek mydlanych do zabawy, nie musi opierać się tylko i wyłączenie o profesjonalny pokaz ogromnych baniek mydlanych, w których schowamy np. całą parę młodą. Dobrym pomysłem może okazać się także rozdanie gościom weselnym kieliszków z bańkami mydlanymi, zamiast szampana, aby przy wejściu pary do sali mogli otoczyć ich ogromem małych baniek mydlanych na powitanie. Taki zabieg z pewnością sprawi, że moment ten będzie magiczny dla nowożeńców, przysporzy wiele zabawy gościom, a dodatkowo pozwoli fotografom wykonać setki wspaniałych ujęć.

Pierwszy taniec i para wyłaniająca się z mgły…

Para młoda zawsze dużo pracy wkłada w przygotowanie aranżacji i układu do wykonania pierwszego tańca. Jak się okazuje istotną rolę odgrywa tutaj każdy szczegół. Z pewnością każdy taniec będzie wyglądał efektownie, jeśli dodamy do niego piękne efekty dźwiękowe i wizualne, jednym z nich może być właśnie mgła. Tańcząca para, wyłaniająca się z mgły będzie wyglądała niezwykle tajemniczo. Dzięki temu, również ich pamiątki w postaci zdjęć i nagrań z pierwszego tańca staną się znacznie bardziej widowiskowe.

W krainie motyli

Do nie dawna wśród par młodych królował trend wypuszczania ślubnych gołębi. Natomiast, na chwilę obecną coraz popularniejsze stają się motyle. Niestety, w związku z wzrastającym zanieczyszczeniem atmosfery, te piękne, wielobarwne stworzenia coraz rzadziej spotyka się w ich naturalnym środowisku. W związku z czym pudełko z motylami na ślubie daje naprawdę zaskakujący efekt. O takim urozmaiceniu wesela należy pomyśleć odpowiednio wcześniej, ponieważ hodowcy muszą mieć czas na wyhodowanie odpowiedniej ilości osobników. Co więcej, wbrew pozorom tego rodzaju atrakcja jest dosyć droga, zatem nie każdy może sobie pozwolić na taką ekstrawagancję. Jednakże rezultat w postaci wielobarwnych motyli, siadających na parze młodej i weselnych gościach jest tak piękny, że z pewnością zdjęcia i wspomnienia tego momentu są warte każdych pieniędzy.

zabawy weselne dla dzieci

Jak urozmaicić czas najmłodszym weselnym gościom? O wszystkich atrakcjach weselnych, organizowanych specjalnie dla dzieci

Oczywiście, tak naprawdę wszystkie powyższe atrakcje będą także wspaniałą zabawą dla najmłodszych uczestników wesela. Jednakże, warto także pomyśleć o zorganizowaniu specjalnych rozrywek tylko i wyłącznie dla nich. Ciekawym urozmaiceniem będą posiłki, czy nietłukące się kubeczki z kolorowymi słomkami, dedykowane specjalnie dla dzieci i znajdujące się gdzieś na ich poziomie, tak aby mogły one same z nich korzystać i spożywać, przygotowane dla nich smakołyki. Dodatkowo można wynająć cyrkowców lub animatorów zabaw dla dzieci, którzy sprawią, że czas spędzony przez nich na zabawie weselnej będzie dla nich naprawdę niezapomniany.

Jeśli na naszym weselu ma być sporo dzieci warto pomyśleć także o tym, aby gdzieś w okolicy sali weselnej lub miejsca, w którym organizujemy wesele znalazł się dobrze przemyślany kącik do zabaw. Dzięki temu będą one mogły gdzieś spożytkować nadmiar swojej energii, a ich rodzice będą mogli chociaż przez chwilę skorzystać z zabawy w towarzystwie innych, dorosłych uczestników imprezy. Organizując wesele trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę to właśnie dzieci stanowią najbardziej wymagających gości na przyjęciu i to o nich każda para młoda powinna się szczególnie zatroszczyć. Dopiero, kiedy będą naprawdę zadowolone i dobrze „zaopiekowane” pozwolą w pełni korzystać z zabawy swoim rodzicom, a przecież z pewnością wszystkim nowożeńcom zależy na tym, aby wszyscy goście bawili się na ich imprezie doborowo.

To nie takie łatwe – o trudnościach organizacyjnych i sposobach radzenia sobie z nimi

Gdy planujemy i organizujemy wesele na własną rękę ilość rzeczy, które trzeba zrobić może nas naprawdę przerazić. Dlatego też wiele par młodych korzysta z usług profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem i kompleksową organizacją tego rodzaju przyjęć. Takie osoby starają się, jak najlepiej wcielić w życie wizję narzeczonych na temat ich idealnego ślubu i wesela. Wszystko po to, aby zaspokoić ich najbardziej wyrafinowane gusta i aby ten dzień naprawdę stał się najpiękniejszym dniem w ich życiu. W końcu tego dnia wszyscy i wszystko kręci się wokół nich. Z pewnością będzie im znacznie łatwiej i przyjemniej, jeśli nie będą musieli się wtedy przejmować całą logistyką organizacji ich imprezy.

Jednakże, nie każdego stać na skorzystanie z tego rodzaju usług. Wówczas można spróbować zaangażować do organizacji przyjęcia swoich najbliższych, w tym między innymi świadków uroczystości. Oczywiście, można pozostawić wszystko na swoich barkach, jednak z pewnością będzie nam znacznie łatwiej, kiedy będziemy czuli czyjeś wsparcie. Jeśli nie mamy nikogo, kto mógłby nam pomóc w załatwieniu wszystkich spraw, związanych z imprezą i organizacją dodatkowych atrakcji powinniśmy przede wszystkim dać sobie czas i wszystko spokojnie zorganizować, spisując wszelkie niezbędne detale i odhaczając je kolejno na liście. Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie atrakcje muszą przysparzać gości o zawrót głowy, a często już małe rzeczy bywają naprawdę zaskakujące i cieszą wszystkich uczestników zabawy. Inspiracji do organizowania różnego rodzaju weselnych atrakcji jest bardzo wiele, a do tego każdą z nich można dowolnie modyfikować w odniesieniu do naszych własnych potrzeb i pomysłów. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy, z pewnością jedno jest pewne – każda impreza weselna jest warta wszystkich, nawet najbardziej wyrafinowanych atrakcji!

Share