Fotobudka na imprezie – czy warto?

Fotobudka na imprezie – czy warto?

Wiele osób, które aktualnie organizują jakąś imprezę zastanawia się nad tym tytułowym pytaniem. Z jednej strony fotobudka to bardzo ciekawe urządzenie, które rozkręca nie jedną sztywną imprezę, ale z drugiej strony jest to wydatek około tysiąca złotych za 3 godziny pracy wynajętej fotobudki.

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie, przedstawić przemyślenia na ten temat z kilku perspektyw.

 1. Perspektywa pierwsza – Impreza publiczna, wynajęcie fotobudki na cały dzień razem z wrzutnią monet.
  W tym przypadku fotobudka musi na siebie zarobić, czyli ludzie muszą na zdjęcia wydać co najmniej tyle ile kosztowało wynajęcie budki. Jeśli organizujemy imprezę masową, na której spodziewamy się dużo młodzieży, dla przykładu targi gier komputerowych to wynajęcie fotobudki powinno zwrócić się w ciągu kilku godzin, a przez resztę dnia będzie ona po prostu zarabiać. W takim przypadku nie ma co się wahać, młodzież uwielbia robić sobie zdjęcia, wygłupiać się, przebierać.
  Fotobudki pozwalają na wrzucanie zdjęć bezpośrednio na facebooka, co również jest zachętą dla młodzieży, która jest głównymi użytkownikami tego portalu.
 2. Perspektywa druga – Zamknięta impreza firmowa, darmowe zdjęcia dla użytkowników imprezy
  W tym przypadku budka nie ma na siebie zarobić, ma po prostu urozmaicić event firmowy, sprawić, żeby pracownicy się ze sobą zintegrowali co później będzie skutkowało lepszą efektywnością pracy.
  Tutaj również nie należy się wahać, ponieważ fotobudka jest świetnym pomysłem na rozluźnienie atmosfery, która zazwyczaj na tego typu imprezach jest dosyć sztywna.
  W fotobudce można wykorzystać różnego rodzaju gadżety takie jak przebrania, kapelusze, sztuczne włosy, wąsy i brody. Pracownicy poczują się bardziej otwarci, zaczną ze sobą więcej rozmawiać, a to przerodzi się w początkujące znajomości, czyli w nic innego jak właśnie integrację.
 3. Perspektywa trzecia – Impreza rodzinna, darmowe zdjęcia dla użytkowników imprezy
  W tym przypadku budka również nie ma na siebie zarobić, a ma urozmaicić na przykład ślub. Nie można jednak zastąpić nią fotografa, ponieważ chcemy również rzeczowego udokumentowania uroczystości. Profesjonalnym udokumentowaniem imprezy zajmie się fotograf, a fotobudka będzie tylko dodatkiem. W takim ustawieniu budka jest opcją, która urozmaica imprezę i w tym przypadku warto ją wynająć jeśli mamy na to przeznaczony odpowiedni budżet.

Nie warto jednak zamieniać fotografa na fotobudkę, ponieważ możemy nie być zadowoleni z takiego faktu, ponieważ jedynymi wspomnieniami będą zdjęcia grupowe, ale na przykład nie będziemy sobie mogli przypomnieć pierwszego tańca młodej pary, czy całej uroczystości ślubnej. Podsumowując: Zazwyczaj warto wynająć fotobudkę, ale nie warto zamieniać fotografa na fotobudkę, ponieważ nie pozwoli to na udokumentowanie całej uroczystości rodzinnej, na przykład ślubu i wesela. Na takie uroczystości najlepszy jest zestaw: Fotograf i fotobudka.

Share