DJ zamiast zespołu muzycznego

DJ zamiast zespołu muzycznego

Wesele to jedne z najważniejszych dni w życiu i między innymi dlatego pragniemy, by każdy jego element w stu procentach odpowiadał naszych oczekiwaniom i marzeniom. Z przygotowaniami do tego wielkiego wydarzenia wiąże się wiele stresów oraz konieczność podjęcia niejednej ważnej decyzji, która może zaważyć na tym, jak będą się bawić goście oraz w jaki sposób cała impreza zostanie zapamiętana. Jednym z takich ważnych wyborów jest oprawa muzyczna. Można zdecydować się między innymi na zespół muzyczny lub DJ-a. Dlaczego ta druga opcja jest warta poważnego rozważenia?

Nieporównywalne atuty

Przede wszystkim decydując się na opcję, jaką jest DJ na wesele, rezygnujemy z pewnych ograniczeń, jakie niewątpliwie posiada każdy zespół. Co prawda, wokalista wykonuje utwory wielu twórców, jednakże każdy z zespołów prezentuje określony styl i repertuar. Bardzo często jest to muzyka biesiadna, chociaż oczywiście na rynku można znaleźć także zespoły, które stawiają na bardziej współczesne propozycje. Z kolei  wybór DJ-a oznacza prezentację muzyki wykonywanej przez oryginalnych twórców, co nie oznacza okrojonego repertuaru, ale wręcz przeciwnie.

Dzięki temu, że zaangażujemy w wesele DJ-a, muzyka będzie naprawdę różnorodna i dopasowana do poszczególnych grup gości. Oznacza to, że każdy, bez względu na wiek i upodobania, będzie się dobrze bawić. A co powiedzieć o zabawach czy pewnych tradycyjnych elementach wesela, które wiele par młodych chce zachować? W zakresie pracy DJ jest również poprowadzenie wesela, czyli pewnego rodzaju “moderowanie” zabawy, które jest konieczne szczególnie wtedy, kiedy wesele jest spore i długie. Ponadto DJ może również poprowadzić oczepiny czy też zabawy ustalone z parą młodą. Wielkim atutem zaangażowania DJ-a jest fakt, że może mieć on ciekawe pomysły na zabawy, które nie są w żaden sposób niesmaczne czy nie wprawiają gości w zakłopotanie.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden czynnik. Zespół muzyczny to między innymi wokalista, który po dłuższym czasie śpiewania męczy się i nadwyręża głos, co może mieć wpływ na jakość wykonywanej usługi. Trzeba również uczciwie przyznać, że niektóre osoby odpowiedzialne za wokal na ślubach nie mają do końca czystych głosów i śpiew w ich wykonaniu może nie przypaść gościom do gustu. Nic takiego nie może mieć miejsca w przypadku, kiedy na weselu pracuje DJ.

Istnieje wiele atutów, które przemawiają więc za tym, by wybrać opcję DJ-a na wesele. Oczywiście wybór zawsze należy do państwa młodych, ewentualnie osób, od których zależy organizacja wesela.

Share