Dekoracja wesel światłem, przydatne informacje i sugestie.

Dekoracja wesel światłem, przydatne informacje i sugestie.

W dzisiejszych czasach ludzie przykładają ogromną wagę do najdrobniejszych elementów wesela. Wybór fotografa, sukni ślubnej, czy sali weselnej bywa trudny. Do tego dochodzi jeszcze dekoracja sali. Wybrać balony czy nie? Jaki kolor kwiatów wybrać na stoły? Zdecydować się na ozdobne girlandy ze wstążek? Te pytania dręczą każdą przyszłą pannę młodą. Obecnie balony i inne dekoracje, które były niegdyś używane do dekoracji sali weselnej, odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zastępuje niesłychanie modna dekoracja światłem.

Co to jest dekoracja światłem?

Dekoracja światłem to nowoczesny sposób na nadanie pomieszczeniu spektakularnego efektu. Są to umieszczone w specjalnych miejscach reflektory dające niezapomniany klimat. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji klientów, kolor świateł może być dowolny. Najczęściej jest to odcień różu lub granatu. Aby efekt był najlepszy, istotnym punktem jest wybór jednego koloru światła, gdyż w przypadku wybory kilku kolorów efekt znika i powstaje wrażenie oświetlenia, jak w dyskotece. Dekoracja światłem może być stosowana na weselach, eventach biznesowych, podczas wielkich gal i uroczystości lub w dowolnym, innym miejscu.  Oczywiście, oprócz dekoracji światłem, powinno się również udekorować salę, chociażby w neutralne, delikatne kolory, ponieważ dekoracja światłem to dodatek do tradycyjnych ozdób, a nie jego zamiennik  w przypadku uroczystości weselnej. Światło widoczne jest dopiero wieczorem, kiedy zajdzie słońce, a do tego czasu sala byłaby nieprzystrojona w ogóle.

Kiedy zdecydować się na dekoracje światłem?

Na dekorację światłem najlepiej zdecydować się, gdy wybrana przez nas sala weselna nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Przykładowo ściany uległy pęknięciu. Wiele sal weselnych nie zachwyca wyglądem, dlatego w takim przypadku, dekoracja światłem świetnie zamaskuje niepożądane efekty. Obecnie wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ efekt światła jest o wiele ciekawszy niż tradycyjne dekoracje, które po weselu zostaną wyrzucone do kosza. Odpowiednio oświetlona sala odwróci uwagę od niedociągnięć. Często bywa, że kolor ścian pomieszczenia po prostu nie odpowiada wymaganiom klientów i kłóci się z ich ogólnie przyjętą koncepcją wystroju. Kiedy ściany są w odcieniu zieleni, wówczas różowe dekoracje będą wyglądały niekorzystnie.

Z czego składa się dekoracja światłem?

Dekoracja światłem, jak sama nazwa wskazuje, składa się ze światła. Jest to rodzaj inteligentnego oświetlenia tworzącego przez tak zwane ,,ruchome głowy”. Umożliwiają one na odtwarzanie ciekawych iluminacji na ścianach w dowolnym miejscu, dzięki zamontowanemu systemowi, który kieruje ruchami głowic. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w prosty sposób umieścić na ścianie, suficie czy konkretnym przedmiocie logo z imionami pary młodej, czy znakiem firmowym, w przypadku imprez biznesowych.

Gdzie może zostać umieszczona dekoracja światłem?

Ten typ oświetlenia może zostać wykorzystany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w przypadku imprez plenerowych. Oświetlone zostać może wejście do sali. Urządzenia wykorzystywane do dekoracji zewnętrznej są odporne na wilgoć i skrajnie wysokie lub niskie temperatury powietrza. Są niezwykle odporne i funkcjonalne. Bardzo często oświetlenie zewnętrze stosowane jest w ekskluzywnych klubach. Jadąc ulicami miasta, można dostrzec, gdzie odbywa się impreza.

Jaka jest cena takich usług?

Cena ustalana jest indywidualna w zależności od wielkości sali i ilości sprzętu potrzebnego do jej oświetlenia. Zazwyczaj wycena dokonywana jest bezpłatnie, dlatego niezobowiązująco można zorientować się, jaki będzie koszt udekorowania wybranej przez nas sali. Zazwyczaj ceny mieszczą się w granicach 1000 – 2000 zł. Jest to oferta bardzo korzystna i stosunkowo niedroga w porównaniu do efektu, jaki otrzymamy dzięki niej.  Przed dokonaniem wyboru, warto poprosić o dokonanie wyceny przez kilka firm. Bardzo często bywa tak, że stosunkowo młoda firma oferuje ceny o wiele niższe, niż osoby zajmujące się tego rodzaju usługami od dłuższego czasu.

Czym kierować się wybierając firmę oferującą dekorację światłem?

Podczas wyboru konkretnej firmy warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze już w chwili prośby dokonania wyceny oświetlenia naszej sali, zauważymy podejście do sprawy fachowców. Jeżeli cena będzie ustalona ,,na oko” lub gdy na odpowiedź będziemy czekać niezmiernie długo, warto zrezygnować z takich usług, gdyż świadczy to o braku profesjonalizmu. Druga sprawa to jakość urządzeń oferowanych przez daną firmę. W przypadku, gdy korzystają oni ze starego sprzętu, może dojść do jego awarii, a w rezultacie do powstawania dodatkowych nerwów, czy nieprzyjemnych sytuacji. Warto więc poprosić o umieszczenie wzmianki na umowie o zagwarantowaniu sprzętu zastępczego w przypadku jakiejkolwiek awarii. W ten sposób zabezpieczymy się przed możliwą katastrofą. Jeżeli firma będzie solidna, bez zastanowienia zgodzą się na zamieszczenie takiego punktu w umowie. To niezwykle ważne, żeby wszystko odbyło się, jak należy.

 Dekoracja światłem – wady i zalety

Tak jak wszystko, dekoracja światłem ma swoje wady i zalety. Do zalet można zaliczyć niepowtarzalny i wyjątkowy wygląd sali bankietowej. Dekoracja światłem zakrywa również mankamenty pomieszczenia i tworzy klimat wnętrza. Minusy to oczywiście dodatkowy koszt, jaki przeznaczony zostałby na wesele oraz możliwe problemy ze sprzętem. Wydanie około 2000 zł nie dla każdego jest małym wydatkiem. Jeżeli na wesele przeznaczyliśmy jednak większą sumę pieniędzy i zmieścimy się w budżecie, warto przeznaczyć środki na ten cel. Na pewno wiele osób zapyta skąd taki innowacyjny pomysł.

Podsumowanie

 Podsumowując, dekoracja światłem wbiła się przebojem na polski rynek eventowy. Staje się ono coraz bardziej popularne. Jeżeli planujesz wesele i chcesz, aby sala wyglądała spektakularnie, zainwestuj w tę formę usług. Goście będą zachwyceni efektem, a zdjęcia weselne będą wyjątkowe w tak romantycznej oprawie. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej umowie i dogadaniu szczegółów z firmą oferującą dekoracje światłem.

 

Share