Ceramiczne obrączki ślubne – hit czy kit?

Ceramiczne obrączki ślubne – hit czy kit?

Ślub ma się z reguły raz w życiu. W związku z tym Parze Młodej zależy na tym, aby wszystko wypadło tak jak sobie to wymarzyli. W organizacji wesela bardzo ważne jest samo planowanie. Przy organizacji ślubu nie można podejmować decyzji spontanicznie oraz w sposób szybki. Raczej wszystko musi być przemyślane oraz zaplanowane od A do Z.

Obrączka weselna – jak wybrać najlepszą?

Tylko osoby, które planowały swoje wesele wiedzą ile przy tym jest pracy oraz ile jest nerwów i zamieszania. Jednak gdy do tematu tego podejdziemy w sposób przemyślany i racjonalny to wszystko jest jak najbardziej do ogarnięcia. Najważniejsze dla Młodej Pary, a już na pewno do Panny Młodej jest jej wygląd. Musimy się świetnie prezentować na własnym ślubie. Kreacja jest kreacją, ale największą uwagę skupia się na obrączkach.

 

Wybór ślubnych obrączek powinien być bardzo dobrze przemyślany. Para Młoda będzie je nosić przez długie lata. Zastanowić się zatem warto nad wyborem metalu jak i także fasonu obrączki. Poza tym jak obrączki wyglądają, to tworzywo ma bardzo duży wpływ na cenę. Warto także zastanowić się jaki jest wasz styl oraz jaką biżuterię preferuje się na co dzień. Bardzo często panna młoda nosi obrączkę wraz z zaręczynowym pierścionkiem. W takiej sytuacji ważne jest to, aby obrączka pięknie się prezentowała wraz z pierścionkiem zaręczynowym. Obecnie obrączki żony oraz męża wcale nie muszą być identyczne. Fajnie jednak byłoby gdyby miały jakiś element wspólny. Gdy są różnego kształtu, to mogą mieć ten sam kolor czy też jednakowy wzór.

Złote, srebrne, platynowe czy… ceramiczne?

Obrączki wykonywane są z przeróżnych metali. Najbardziej popularne są obrączki ślubne z żółtego złota. Na złote obrączki warto wybrać 18-karatowe złoto. Wówczas połączona jest trwałość z pięknem. Z czasem oczywiście złoto może się wytrzeć, ale zawsze można je odnowić. Zdecydowanie najtrwalszą opcją jest wybór złota 14-karatowego. W obrączkach wykonanych z takiego złota proporcje innych metali do złota wynosi około pięćdziesiąt procent. Kolejny metal, z którego obrączki ślubne są wykonane to platyna.

Platyna jest bardzo wytrzymałym metalem. Jest jednak także dużo droższa od żółtego złota. Bardzo ważną informację jest fakt, że obrączki platynowe nie uczulają. Co dla wielu osób jest informacją bardzo ważną. Dodatkowo obrączki platynowe charakteryzują się bardzo dużą sprężystością, nawet jeśli chodzi o działanie bardzo dużych sił. Kolejne obrączki to obrączki ślubne ze złota białego. Swoją barwę imitują platynę. Jest to stop złota z cynkiem, niklem, czasem palladem oraz srebrem. Bardzo cienką warstwą rodu się ją pokrywa. Czynność tą wykonuje się raz na dwa lata, aby nie straciła swojej barwy charakterystycznej. Musimy mieć świadomość, że jest to bardzo drogie przedsięwzięcie. Ostatni typ obrączek to ceramiczne obrączki.

Czym wyróżnia się biżuteria ceramiczna?

Biżuteria ceramiczna staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Kiedyś jakoś nie byliśmy do niej przekonani, ale obecnie jest na nią prawdziwy szał. Bardzo popularne są także  ceramiczne obrączki ślubne. Ceramiczne obrączki ślubne, które są wykonane z ceramiki posiadają bardzo dużą wytrzymałość, która jest podobna do wolframu, a większa niżeli tytan. Obrączki prezentują się bardzo gustownie oraz bardzo elegancko, dzięki krawędziom pięknie wyszlifowanym. Do obrączek ceramicznych eksponowanych u jubilerów możemy nie być do końca przekonanych, jednak gdy ja przymierzymy to sprawa wygląda już znacznie inaczej i naprawdę będziemy oczarowani.

Ceramiczne obrączki cieszą się także olbrzymią popularnością ze względu na ich cenę. Cena bowiem prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Najczęściej kształtuje się w granicach do tysiąca złotych. Jest to więc propozycja dla Par Młodych, które dysponują nieco mniejszym budżetem.
Co jak co, ale obrączki wysokiej jakości kupowane za niską cenę są świetnym rozwiązaniem. Nie ma co się dziwić, że ceramiczne obrączki tak dobrze się sprzedają. Jeśli chodzi o sam wygląd obrączki to absolutnie nikomu nie możemy niczego narzucać. Jedni z nas wolą obrączki klasyczne oraz eleganckie, a inni z nas wolą obrączki bardziej nowoczesne, o niestandardowych kształtach i formach. Naprawdę o gustach się nie dyskutuje. Co najważniejsze obrączki mają podobać się Parze Młodej. Nie możemy kupić jakiś obrączek, które będą się podobać naszym rodzinom, a nie nam. W obrączce należy także dobrze się czuć. Gdy już przy przymierzaniu czujemy, że coś jest nie tak, to tak naprawdę nie będzie nam się w obrączce dobrze wykonywało zajęć codziennych. Z obrączką raczej się nie rozstajemy, więc wygoda jest tutaj bardzo ważna.

Obrączek nie ściągamy nawet do mycia się. W związku z tym ich jakość powinna być także dla nas kwestią kluczową. Nie poleca się kupowania obrączek o słabej jakości. Mają przecież towarzyszyć nam przez resztę naszego wspólnego życia. Bardzo modne ostatnimi czasy są napisy grawerowane na obrączkach. Najczęściej są to imiona pary, datę ślubu czy też jakiś krótki i ulubiony wspólny cytat. Obrączki ślubne są bardzo ważnym i istotnym elementem naszego życia.

Share